Az megújulóenergetikai verseny a befektetőknek kedvez

Share Button

Kína, a korábban legnagyobb légszennyező ország mára a legnagyobb megújulóenergetikai befektetővé nőtte ki magát. A kiugró eredményekért a távol-keleti ország energetikaiparának alig öt év alatt lezajló változása felel, amelynek következtében megelőzte az addigi legnagyobb megújulóenergetikai befektetőt, az Európai Uniót. Kelet-Ázsia legnagyobb országa 101,2 milliárd dolláros költésével, 2015-ben kétszer annyit költött megújulóenergetikai beruházásokra, mint az EU. A változás oka a smart energy management filozófiájában rejlik, ugyanis a magas hatásfokú, megújuló energiaforrásokat használó fejlesztések nem csupán energiahatékonyak, de egyre nagyobb megtérülést hoznak világszerte. A megújuló energiaforrásokra épülő iparágak globális fellendülése a szektorba történő befektetések mértékének növekedéséhez vezet, így a befektetői oldal is profitálhat a megújulóenergetika felvirágzásából.

Az ázsiai energetikaipar fejlődésének mértéke tovább növekedhet a közeljövőben épülő új szél- és napenergia erőművek építésének köszönhetően. Csak a szélerőművek piacán világszerte 8 százalékos növekedés várható 2020-ig. A létesítések költségét csökkentik az energetikai óriások szektorban lévő jelenléte. A modern technológiai fejlesztéseknek köszönhetően a szélturbinák jóval hatékonyabb működésre is képesek, ilyen újítás például a generátor forgási sebességének és a széltorony irányának automatizálása.

A fenntartható fejlődés érdekében tett lépések közé sorolható, hogy 2015-ben 450.000 elektromos autót értékesítettek Kínában, a Nemzetközi Energiaszövetség adatai szerint pedig a szén-dioxid-kibocsátásának mértéke 1,5 százalékkal csökkent.

kínakínakína

A zöld energia iránti nagy kereslet vonzza a megújulóenergetikába történő beruházásokat, ami a szektort támogató különböző uniós- és állami finanszírozások megjelenését hozza magával. Hazánkban egyre több lehetőség van arra, hogy biztos hozamot generáljunk a megújulóenergetikai befektetések révén. A megújuló energiaforrásokat felhasználó, energiatermelő és szolgáltatási portfólióval rendelkező vállalatok által kibocsátott papírok kétszámjegyű hozamot generálnak; a naperőművek napelemes parcelláinak vásárlásával, majd az üzemeltet?nek történ? bérbe adásával pedig hosszútávon növelhetjük vagyonunkat.

 

Forrás: smartinvest.hu