Az USA 2016-os megújulóenergetikai fejlesztései számokban

Share Button

Tovább növelte megújulóenergetikai kapacitásait az Egyesült Államok. 5,2 gigawattnyi szélenergiát- és napenergiát felhasználó kapacitást építettek 2016 januárja és augusztusa között. Az egy évvel ezelőtti azonos bázisidőszakhoz képest ez növekedést mutat a kapacitások terén, ugyanis 2015 ugyanezen időszakában 4,9 gigawattnyi zöld-energiát termelő erőműegységet létesítettek. A FERC (Szövetségi Energetikai Szabályozó Bizottság) jelentéséből az is kiderül, hogy csak augusztusban 408 megawattnyi szélerőmű- és 313 megawattnyi fotovoltaikus-kapacitás épült.

Az Egyesült Államok tovább növeli megújulóenergetikai kapacitásait, derül ki a FERC (Szövetségi Energetikai Szabályozó Biztosság) jelentéséből. A fotovoltaikus- és a szélenergia iparágakban történt a legnagyobb volumenű fejlődés, ahol csak augusztus hónapban az előbbi esetében 408 megawattos-, míg az utóbbi esetében 313 megawattnyi kapacitásbővülés történt. A pontos adatok az alábbi táblázatban találhatóak, iparágakra bontva.

smartinvest_infografika_usa_energiatermelese

Az ábrán látható, hogy a fosszilis energiahordozók iparának jelentősége tovább csökken az Egyesült Államok energiaiparát nézve. Jelenleg a legnagyobb fejlesztések a napenergia és a szélenergia iparát érintik, a jövőben (az ellátásbiztonság érdekében) kiegészítő iparágként funkcionáló földgáz-alapú iparág mellett. A jelenleg fejlesztés alatt álló-, vagy tervben lévő szélerőmű-projektek nem kerültek bele a statisztikába, pedig a nemzet energiaipari stratégiáját ismerve ezek a számok a szélenergia-kapacitások rohamos növekedését fogják mutatni a következő évtizedekben.

Az amerikai Energiaügyi Minisztérium szeptemberi jelentése szerint 2050-ig 86 gigawattos tengeri-szélerőmű kapacitásbővüléssel járulna hozzá ahhoz, hogy az állam csökkentse károsanyag-kibocsátását. Az amerikai Energiaügyi Minisztérium által kiadott Wind Vision tanulmány arra világít rá, hogy a szélenergia fokozottabb felhasználásával az Egyesült Államok képes lenne tartani terveit, amely szerint 2020-ra az évi átlagos energiatermelésük 10 százaléka megújuló energiaforrások felhasználásával történik majd. A tanulmány leírja, hogy jelenleg az éves energiatermelésük 4,7 százalékát adják a szélturbinák.

Az energetikai trendek átalakulása a munkaerőpiacot is befolyásolja. Az Egyesült Államokban nem csak a szén felhasználása csökkent rohamosan 2007 óta, de a működő széntüzelésű erőművek száma is egyre kevesebb. Ez a tendencia várhatóan folytatódni fog, annak köszönhetően, hogy a megújuló energiaforrások felhasználása egyre népszerűbb az energetikai vállalatoknál. A megújulóenergetika fejlődése az iparágban dolgozók számának növekedésében is megmutatkozik, 2015 végén már 208.859 embert foglalkoztatott a fotovoltaikus ipar. A napelemes rendszerek létesítése, üzemeltetése és karbantartása sok munkahelyet teremt világszerte.

Forrás: smartinvest.hu