A First Solar megduplázza gyártási kapacitásait az USA-ban új, 3,3 GW-os Ohio-i üzemével

A First Solar bemutatta egyesült államokbeli kapacitásainak megduplázását meghaladó terveit, az új 3,3 GW egyenáramú létesítmény Ohio-ban fog vékonyrétegű napelem modulokat előállítani az ország közüzem nagyságrendű napelem ágazata számára.

Share Button

A teljes üzembe helyezés állapotát 2023-ban elérő létesítmény lesz a First Solar hetedik gyártó üzeme. Kép: First Solar

A „Napelem modulok szuperligájának” („Solar Module Super League”, SMSL) tagja 680 millió amerikai dollárt fog beruházni az üzembe, amely kereskedelmi tevékenységét várhatóan 2023 első felében fogja megkezdeni, és teljes kapacitását két évvel később fogja elérni.

Az 1,8 millió négyzetláb területű létesítmény a First Solar két meglévő Ohio-i üzeméhez csatlakozik, és együttesen akár 6 GW-ra emelhetik a teljes egyesült államokbeli gyártási kapacitást. Két gyárat üzemeltet Vietnámban, és két másikat Malajziában.

Szándékai szerint a további egyesült államokbeli kapacitások segítenek majd enyhíteni a jelenleg a globális tengeri szállítás területén tapasztalható nehézségeket, és áthidalják a nemzetközi kínálat és a hazai kereslet közötti szakadékot.

A First Solar vezérigazgatója, Mark Widmar azt mondta, hogy az új üzem révén a vállalat beváltja elkötelezettségét Biden elnök célja, az Egyesült Államok tiszta energiával működő jövőbe történő átvezetése mellett. „Ez a létesítmény jelentős ugrást fog képviselni a fotovoltaikus gyártás területén, egy igazi jövőbeli gyár lesz.”

Tavaly láttuk, hogy a First Solar505 GW-t szállított azokból az Ohio-ban és Kaliforniában működő kutatás-fejlesztési központjaiban tervezett moduljaiból, amelyeknek jellemzője a kadmium-tellurid (CdTe) félvezető réteg.

Mivel az Egyesült Államok már 2035-re el akarja érni a szénmentes elektromos áram használatát, az ország Energiaügyi Minisztériuma már az idei év korábbi részében 128 millió USD összeget különített el kutatás-fejlesztés céljára, hogy ezzel segítsék a napelem gyártó szektort az átlagos közüzem nagyságrendben előállított áram költségének 60%-kal történő csökkentését és 2030-ra a 0,02 USD/kWh árszint elérését. A finanszírozási csomag 20 millió USD-t foglal magában egy konzorcium létrehozásának támogatására, amely a CdTe technológiák költségeinek leszorításán fog dolgozni.

A First Solar új üzeméről az Energiaügyi Minisztérium államtitkára, Jennifer Granholm ezt nyilatkozta: „Ezek az amerikai gyártású szolár technológiákat célzó beruházások tökéletes megtestesítői Biden elnök stratégiájának, amely a kulcsfontosságú iparágaknál a hazai gyártási és ellátási láncok kiépítésére törekszik.”

Második malajziai gyárának megnyitását követően a First Solar az idei év első felében elérte a 7,9 GW gyártási kapacitást a 6-os sorozatba tartózó moduljainál, és a 2021 végére modulok tekintetében várhatóan 8 GW körüli gyártási kapacitással fog rendelkezni.

Widmar szerint saját 6-os sorozatuk iránti erőteljes kereslet miatt a First Solar jelenleg értékeli annak lehetőségét, hogy tovább bővítsék gyártási kapacitásaikat az Egyesült Államokban és a tengerentúlon is.

A modulgyártásra összpontosítás érdekében tett erőfeszítései részként a vállalat idén lezárta a körülbelül 10 GW-os közmű nagyságrendű egyesült államokbeli projektfejlesztési platformját, valamint az Észak-Amerikát lefedő üzemeltetési és karbantartási üzletágait is.

Forrás: pv-tech

Kapcsolódó témájú cikkeink:

Mit tehet Biden elnök energiaügyben az első 100 nap alatt?

5 megújulókat elősegítő lépés, amely Joe Biden megválasztott elnöktől várható

Biden elrendelte, hogy kormányzata klímaváltozás elleni küzdelmet képviselő megközelítést alkalmazzon