A Fronius és a BYD első helyezést ért el a napelemes rendszerek otthoni energiatárolási megoldásainak vizsgálatán

Share Button

(Wels, 2020. 3. 19.)A HTW Berlin Alkalmazott Tudományok Egyetem által végzett „Energy Storage Inspection 2020” („2020. évi energiatárolási vizsgálat”) tanulmány eredményeit március elején tették közzé. A Fronius Symo GEN24 10.0 Plus hibrid inverter és a BYD Battery Box 11.5 akkumulátortároló lenyűgöző teljesítményt nyújtott a két vizsgált esetben, és első, illetve második helyezést értek el.

A tanulmányban független hatóságok tesztelték 21 otthoni energiatároló rendszer átfogó hatásfokát, és azt elemezték, hogy a 14 gyártó napelemes rendszere és akkumulátoros tárolórendszere hogyan képes együttműködni egymással. A tanulmány kiemeli a napelemes energiatároló rendszerek hatásfokának fontosságát, és megjegyzi: Az egyik kisebb hatásfokú tesztelt rendszer közel 1100 kWh energiát veszít évente az energiaátalakítási veszteségek miatt, ami 600 kWh-val több, mint a győztes Fronius cég esetében.”

Kizárólag a Fronius Symo GEN24 10.0 Plus és a BYD Battery-Box H11.5 (G1) akkumulátortároló rendszerek képesek elérni az A hatásfokot 94%-os értékkel, amelyet korábban egyetlen rendszer sem tudott teljesíteni.

A tanulmány a rendszer átfogó hatásfokát a rendszer teljesítményindex (SPI) mutatójából számítja ki. Az értékeléshez két különböző referenciaesetet használtak fel: az első referenciarendszerben egy 10 kWp napelemes rendszert kombináltak egy hőszivattyúval és egy elektromos autóval, és 5010 kWh éves átlagfogyasztást feltételeztek egy háztartás esetében. A második,még testhezállóbb referenciaeset egy 5 kWp napelemes rendszer teljesítményindex (SPI) mutatóját elemezte az előző 10 kWp-es eset éves átlagfogyasztásával megegyező értéket feltételezve.

A 10 kWp kategóriában a Fronius GEN24 10.0 Plus hibrid inverter a BYD Battery Box 11.5 akkumulátortárolóval kombinálva rendkívül jól teljesített, és korábban sohasem látott, 94% értékű rendszer teljesítményindexet (SPI) ért el. Ez volt az egyetlen kombináció, amely A besorolású energiahatásfokot ért el, és amely ezáltal megszerezte az első helyet, messze maga mögött hagyva a többi rendszert. Ez a páros kitűnő eredményeket ért el az 5 kWp kategóriában is, ahol az elért pontszáma 92,3%, és ezzel második helyet szerzett, alig elmaradva a győztes teljesítményétől. Ez a két rendszer volt az egyetlen, amely ebben a kategóriában A energiahatásfokot ért el.

Forrás: sajtóközlemény