A Ház elfogadta az infrastruktúra törvényjavaslatot, miközben Biden várja az „Építsd vissza jobban” szavazását

Az Egyesült Államok Képviselőháza elfogadta az 1 milliárd dolláros kétpárti támogatottságot élvező infrastruktúra fejlesztési egyezséget, ami az ország átviteli rendszerének modernizálását jelenti az új megújuló projektek támogatása érdekében.

Share Button

Az infrastruktúrára vonatkozó törvény keretében 65 milliárd amerikai dollárt fognak befektetni az Egyesült Államok átviteli rendszerének modernizálására. Kép: C-Crete Technologies

A demokraták körében hónapokon keresztül húzódó tartózkodást követően pénteken (november 4-én) 228-206 arányban fogadták el a javaslatot, így most Joe Biden elnök asztalán pihen, aki „egy generáción belül egyszer adódó” javaslatként üdvözölte, ami „történelmi jelentőségű és jelentős lépéseket fog jelenteni a klímaválság kihívásának leküzdésében”.

A törvényjavaslat Amerika történetének legnagyobb tiszta energia továbbításával és a hálózattal kapcsolatos beruházását foglalja magában a Fehér Ház által kiadott nyilatkozat szerint, amelyben úgy fogalmaztak, hogy a javaslat új távvezetékek ezer kilométeres nagyságrendben történő megépítésével lehetővé fogja tenni a megújulók bővítését, ugyanakkor csökkenteni fogja a költségeket.

Új programok finanszírozására is ki fog terjedni, hogy támogassák a „csúcstechnológiát képviselő tiszta energia technológiákat”, az Egyesült Államok nulla kibocsátású gazdaságra átállásának felgyorsítása érdekében.

A törvényjavaslat elfogadására Biden így reagált: „Elmozdítjuk Amerikát a partvonalról a napelem panelek, szélerőművek, akkumulátorok és elektromos járművek gyártása terén, hogy bővüljenek a beszállítói láncok, hogy jutalmazzuk a vállalatokat a nagylelkű bérek kifizetéséért, és amiért innen, az Egyesült Államokból szereznek be nyersanyagokat.”

Biden még hozzátette, hogy megszavazták azt a szabályt, amely lehetővé teszi, hogy Biden átvigye az „Építsd vissza jobban” törvényt a Képviselőházon a november 15-ével kezdődő héten. A megújulókra vonatkozó javaslat támogatja azt az 1,75 milliárd dolláros költségvetésű tervet, amely magában foglalja a szolár eszközökre vonatkozó, tíz évet átfogó adókedvezményt, valamint a szolár eszközök hazai gyártásának fellendítését szolgáló ösztönzőket is.

Időközben a Szenátus által augusztusban elfogadott infrastruktúrára vonatkozó törvényjavaslat olyan beruházásokat tartalmaz, amelyek ellenállóvá teszik az Egyesült Államok infrastruktúráját a klímaváltozás és a szélsőséges időjárási események hatásaival szemben, valamint kiépítik az elektromos járművek töltését szolgáló hálózatot is.

Az Egyesült Államok megújuló energiákkal foglalkozó szakmai testületei üdvözölték a törvény Ház általi elfogadását. „[A törvényjavaslat] fontos új politikákat és szövetségi beruházásokat fog át, amelyek fel fogják gyorsítani azokat az ipari nagyságrendű távvezetékeket, amelyeket meg kell építenünk a modern és szénsemlegessé tett hálózat érdekében” – mondta mondta Gregory Wetstone, az Egyesült Államok megújuló energiákkal foglalkozó tanácsának (American Council on Renewable Energy, ACORE) vezérigazgatója.

„Felhívjuk a Házat, hogy sürgősen lépjen az „Építsd vissza jobban” törvény kapcsán, és igyekezzenek közösen dolgozni mindkét ház képviselőivel a végleges „Építsd vissza jobban” törvény elfogadásán, ami képes a Biden kormányzat tudomány által alátámasztott célkitűzéseinek megvalósítására.”

Heather Zichal, az Amerikai Tiszta Energia Társaság (American Clean Power Association, ACP) vezérigazgatója úgy vélte, hogy a hálózat megerősítése létfontosságú a klímaváltozás kezelésében, és lehetővé teszi a megújulók üzembe állítását az Egyesült Államok valamennyi részébe, majd hozzátette: „A Háznak és a Szenátusnak most folytatnia kell a munkát, hogy az „Építsd vissza jobban” törvényjavaslat részeként törvénybe iktassák a legfontosabb klímával kapcsolatos rendelkezéseket, valamit Amerika történetének legnagyobb tiszta energiákkal kapcsolatos szövetségi beruházását.”

Forrás: pv-maagzine

Kapcsolódó témájú cikkeink:

Az USA Szenátusa elfogadta a mérföldkőnek számító infrastruktúra törvényjavaslatot a szolár adókedvezmény bővítéséről

Az USA megújuló szektora üdvözli a 3,5 milliárdos költségvetési törvényjavaslat jóváhagyását