A Photon Energy a COVID-19 válság ellenére is 26,6%-os árbevétel-növekedésről számolt be 2020 első negyedévében

Share Button

·       A kivételes energiatermelésnek, az ausztrál EPC-üzletnek és az európai O&M szolgáltatásoknak köszönhetően az árbevétel 2020 első negyedévében 26,6%-kal nőtt, elérve az 5,316 millió eurót, az EBITDA pedig 28,9%-kal, összesen 1,391 millió euró értékre.

·       A Vállalat világszerte saját tulajdonban lévő FV erőműveinek összteljesítménye ezzel elérte a 60 MWp-t

·       Ezen kívül szövetségre léptek az ausztrál RayGen Resources technológiai vállalattal is, újabb globális lehetőségeket nyitva meg.

A Photon Energy N.V. (röviden: PEN, „a Csoport” ill. „a Vállalat”) ma tette közzé az első, 2020. március 31-én véget érő fiskális negyedév eredményeit: a konszolidált árbevétel az előző évhez képest 26,6%-kal rekordösszegre, vagyis 5,316 millió euróra nőtt, az EBITDA pedig az előző évhez képest 28,9%-kal, összesen 1,391 millió euróra nőtt az előző évhez képest.

A Photon Energy még ezekben a nehéz időkben, a 2020 első negyedévében világszerte pusztító koronavírus-járvány és különféle iparágakra gyakorolt hatásai ellenére is sikeresen biztosította ügyfelei zavartalan ellátását és legfontosabb üzletágaiban is sikerült közelebb kerülnie céljaihoz.

A Vállalat Magyarországon, pontosabban Tatán nyolc, összesen 5,4 MWp kapacitású FV erőművet helyezett üzembe, új szerződésekkel növelte O&M (üzemeltetés és karbantartás) ügyfélkörét, ezzel elérte a 33,1 MWp-t, és – független energiatermelőként – növekvő erőműportfólióján keresztül kivételes eredményeket ért el a villamosenergia-termelés területén: az előző évhez képest portfóliója 70,9%-kal, 11,7 GWh-ra nőtt.

A vállalat konszolidált árbevétele 26,6%-kal 5,316 millió euróra nőtt. Ez nagyrészt a villamosenergia-termelés jelentős növekedésének köszönhető, mivel Magyarországon kereskedelmi üzembe helyezték az új erőműveket, továbbá a csehországi és szlovákiai erőművek is stabil energiatermelési teljesítményt nyújtottak. Az ausztráliai EPC-bevételek és az európai O&M szolgáltatásokból származó bevételek növekedése szintén hozzájárult ehhez a növekedéshez. Így a konszolidált EBITDA növekedése az előző évhez képest 28,9% volt, az EBITDA 1,391 millió euróra nőtt.

Az üzemi tevékenység eredménye az előző évi 0,093 millió euróhoz képest 21,3%-kal, 0,113 millió euróra nőtt. A magyar portfólió refinanszírozási költségeiből eredő megnövekedett kamatlábak, a Vállalat eurókötvényének zártkörű kibocsátása és a derivatív eszközök nem realizált negatív újraértékelése miatt az egy évvel korábbi -1,278 millió euróhoz képest idén csupán -1,710 millió eurós volt a nettó veszteség.

A Tatán megépülő új erőművek hálózatra kapcsolásának köszönhetően a Vállalat egyéb átfogó jövedelmében (OCI=other comprehensive income) az IAS 16 modellt alapján 2,086 millió eurós pozitív újraértékelési különbséget könyvelhetett el. Ugyanakkor a cseh korona és a magyar forint COVID-19-járvány okozta volatilitása a jelentett időszak végén mérlegükben negatív nem realizált nem-készpénz devizaárfolyam-különbségekhez vezetett (-4,709 millió euró) az egyéb átfogó jövedelemben (OCI), ami a teljes átfogó jövedelemben (TCI) is megmutatkozik, ami így az előző évi 1,174 millió euróhoz képest -4,325 millió euró. A nem realizált devizakülönbségek okozta hatás nélkül a TCI 0,348 millió euró lett volna. A helyesbített tőkeerősségi mutató stabil 30,1%-os szinten maradt.

Az elszámolt időszak vége után a Photon Energy stratégiai szövetséget kötött az ausztrál RayGen Resources technológiai céggel, hogy a RayGen egyedülálló technológiáját széles körben ismertté tegyék, a Photon Energy pedig projektfejlesztőként, EPC-vállalkozóként (tervezést, beszerzést és építést bonyolító vállalkozó) és magántőkebefektetőként is kipróbálja magát. 2020. május elején a Vállalat további öt erőművet helyezett üzembe Magyarországon, összesen 3,5 MWp kapacitással: ezzel globális saját tulajdonú erőmű-portfóliója 60,6 MWp-re emelkedett.

„Büszkék vagyunk rá, hogy ebben a Photon Energy történetében igencsak rendkívüli negyedévben is sikeresen navigáltunk. A COVID-19-járvánnyal kapcsolatban úgy gondoljuk, hogy diverzifikált és rendszeres jövedelmünk erős alap, amely tompítani fogja az üzletünket érő esetleges negatív hatásokat, és segítségével átvészeljük majd az előttünk álló nehéz időket” – nyilatkozott Georg Hotar, a Photon Energy N.V. ügyvezető igazgatója.

A Vállalat május 14-én, közép-európai nyári idő (CEST) szerint délelőtt 11:00 órakor fogja bemutatni eredményeit; a jelentés után lehetőség nyílik kérdéseket feltenni az előadónak. Kérdéseit az internetes közvetítés chat-ablakában teheti fel, vagy előzetesen is elküldheti a következő e-mail címre: ir@photonenergy.com.

Internetes közvetítés címe: https://tailorsgroup.clickmeeting.com/photon-energy-q1-2020-results-presentation

Forrás: sajtóközlemény