A Vodafone önjáró adótornyokat épít a vidéki lefedettség javítása érdekében

Share Button

Az új, sajáttelepes bázisállomás csendes szélturbinát használ az energiatermeléshez.

Az energiafogyasztás a mobilszolgáltatók egyik legnagyobb kiadása, ugyanakkor a károsanyag-kibocsátás egyik legnagyobb okozója is. Eközben a vidéki területeken az adótornyok építésével kapcsolatos két legnagyobb nehézséget az üvegszálas átvitel és a villamosenergia-hálózathoz való csatlakozás jelenti.

A Vodafone úgy véli, hogy a Crossflow Energyvel az elmúlt két évben kidolgozott új bázisállomány-terv segít megoldani ezt a két kihívást.

A tervezés a Crossflow szélturbina-technológiáját a napenergia és az akkumulátorok legújabb innovációival kombinálja, hogy olyan megbízható energiaforrást hozzon létre, amely kiküszöböli az elektromos hálózatra való csatlakozást és a dízelgenerátoros tartalékellátást.

A megújuló energia felhasználása csökkenti a környezetre gyakorolt hatást, és a csendes, madárbarát turbina biztosítja, hogy az adótorony még a kiemelkedő természeti szépségű területeken is alkalmazható legyen. Mindezek a tulajdonságok hasznosak lesznek a brit kormányzat mobil lefedettségi céljainak elérésében.

Forrás: Vodafone

A sajáttelepes Eco-torony a Vodafone esetében segít felgyorsítani a vidéki lefedettség bővítését, átalakítja az energiafogyasztási szokásokat, és jelentős gazdasági és szén-dioxid-megtakarítást eredményez.

A Vodafone 2030-ra tervezi a nettó nulla energiafelhasználás elérését, 2040-re pedig a teljes ellátási láncára igaz lesz ez. További környezetvédelmi kezdeményezések közé tartozik az energiahatékonyabb 5G rádióegységek használata, valamint a dróntechnológia alkalmazása a digitális ikrek létrehozásához, amelyek kiküszöbölik a mérnökök helyszíni látogatásának szükségességét. Az OpenRAN technológiája révén az energiafelhasználás még tovább csökken.

Forrás: computerworld.hu