Hét fotovoltaikus erőművet épít a Photon Energy Magyarországon 4,9 MWp összteljesítménnyel

Share Button

· Fertődön és Kunszentmártonon helyezkedik el a hét erőmű, amelyek összesített beépített kapacitása 4,9 MWp

· A Photon Energy ezekkel az erőművekkel a Magyarországon beépített teljesítményét 24,1 MWp-re, míg a teljes portfóliójáét 49,7 MWp-re növeli

· A hét erőmű éves összbevételét 600 000 euróra becsülik

A Photon Energy (WSE: PEN, a továbbiakban: Csoport) bejelenti, hogy leányvállalata, a Photon Energy Solutions HU Kft. 7 darab, 4,9 MWp összteljesítményű fotovoltaikus erőművet épített és csatlakoztatott a villamosenergia-hálózathoz a magyarországi Fertőd és Kunszentmárton településeken. A legutóbbi kiegészítéssel a Magyarországon beépített bázisának teljesítményét 24,1 MWp-re, míg a fotovoltaikus erőművekből álló teljes portfóliójáét 49,7 MWp-re bővíti a Csoport.

Az 5 darab új erőmű (Fertőd II), amely a Csoport első magyarországi erőművének, a 2018 márciusában üzembe helyezett 528 kWp teljesítményű Fertőd I-nek a bővítése, 6 hektáron terül el, és az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. hálózatához csatlakozik. Míg a Fertőd I projektet építésre kész állapotban vásárolta fel a cég, a Fertőd II projekteket már a kezdetektől a Photon Energy saját maga fejlesztette.

A másik kettő fotovoltaikus erőmű 1,7 hektáron helyezkedik el Kunszentmártonban, és az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. hálózatához csatlakozik. Számítások szerint a 7 erőmű évente körülbelül 6,0 GWh villamos energiát fog termelni.

– Nagyon örülünk, hogy további 7 fotovoltaikus erőművet helyeztünk üzembe Fertődön és Kunszentmártonban, hiszen ez ismét bizonyítja csapatunk rátermettségét arra, hogy egyszerre több projektet is kivitelezzen különböző helyszíneken, gördülékenyen, a legmagasabb szakmai színvonalon – mondta Georg Hotar, a Photon Energy N.V. vezérigazgatója.

A Csoport a tulajdonában lévő projektvállalatokon keresztül birtokolja és üzemelteti az erőműveket, amelyek hét KÁT engedéllyel rendelkeznek, amelyek minden egyes erőművet 32 590 Ft/MWh (kb. 100 €/MWh) betáplálási tarifára jogosítják 25 éven át azzal, hogy a maximum megengedett és támogatott átlag termelés mintegy 15 600 MWh engedélyenként. A hét erőmű éves összbevételét 600 000 euróra becsülik.

A Csoport eszközportfóliójának IAS 16 szerinti átértékelése után a Csoport egyéb átfogó jövedelmeként megközelítőleg 1,9 millió euró kerül rögzítésre a 2019. IV. negyedévi konszolidált eredménykimutatásában.

Forrás: sajtóközlemény