Kína 100 GW építésének kezdetéről számolt be, ami az első szakasza a sivatagban elhelyezett megújuló kapacitásoknak

Xi Jinping, Kína elnöke azt közölte, hogy Kína a nagyüzemi méretű napelem- és szélerőmű projektek gyorsabb ütemű fejlesztését tervezi.

Share Button

 

Kép: UN Biodiversity a Twitteren keresztül.

Kína megkezdte az első 100 GW-os nap- és szélerőmű szakasz építésének munkálatait, amelynek eredményeként valószínűleg több száz gigawatt kapacitást fognak üzemeltetni az ország sivatagi régióiban.

Az Egyesült Nemzetek tegnapi (október 12-i) Biodiverzitás Konferenciáján videó-felvételről megszólaló kínai elnök, Xi Jinping azt mondta, hogy a zökkenőmentesen induló építés a kezdeti szakasznál tart, és a becslések szerint a kapacitás 100 GW-t fog eredményezni.

Bár nem hozták nyilvánosságra sem a projektek helyszínét és ütemtervét, sem pedig a teljes várható kapacitást vagy az egymást követő szakaszok számát, a tervezet jelentős részt képvisel Kína által 2030-ig előirányozott 1200 GW-nyi nap- és szélenergiával működő eszköz telepítésén belül.

Az ország projektek terén történő előrelépésére azt követően került sor, hogy India augusztusban bejelentette: megújuló kapacitásai (beleértve a vízerőműveket is) átlépték a 100 GW-os mérföldkövet. Összehasonlításként az Egyesült Államok 2021 januárjában 169 GW-nak megfelelő szél- és szolár kapacitással rendelkezett.

A konferencián elhangzott beszédében Xi Jinping elmondta, hogy Kína „erőteljesen akarja fejleszteni a megújuló energiát és gyorsabb haladást vár” a sivatagi területekre szánt nagyüzemi nap- és szélerőművek tervezése és fejlesztése során.

Miután márciusban elérte a 259 GW telepített kapacitást, Kína az év eddigi részében nem részletezett intézkedéseken keresztül törekszik az új projektek támogatására, ezek körébe beletartozik a szolár és a szélmeghajtású eszközök fejlesztésében érintett vállalatok támogatása is.

Miután Xi tavaly bejelentette, hogy Kína 2060-ig eléri a „szén-dioxid semlegességet” és 2030 előtt lesz szén-dioxid kibocsátása csúcsa, a BloombergNEF azt jelezte előre, hogy 2050-re az ország üzembe állított szolár kapacitása el fogja érni a 4,2 TW szintet.

Forrás: pv-tech

Kapcsolódó témájú cikkeink:

Kína elkötelezte magát, hogy nem épít több széntüzelésű erőművet külföldön, de maradnak kérdések

A Vikram Solar új 1,3 GW-os napelem modul létesítményt nyit Tamil Nadu-ban

Kína felfuttatja a szolár cégek pénzügyi támogatásait az ütemesebb telepítések érdekében