Szelet, napot és vizet favorizálnak a németek

Share Button

A energiatermelők és a környezetvédők erősödő konfliktusát aggódva figyelik a világon. Különösen azután, hogy az Amerikai Egyesült Államok nemzetközileg és saját országát érintően is több olyan intézkedést tett, ami az USA fosszilis energiatermelőit hozza helyzetbe. Éppen ezért kedvező az a bejelentés, amit Európa legnagyobb gazdaságában, Németországban tettek a minap.

Eszerint 2018 első felében történelmük során a németek először termeltek villamosenergiát nagyobbrészt megújuló forrásokból. A mérleg jelenleg tíz százalék többlet a szél-, nap-, és a vízienergia javára, szemben a barna-, és kőszénnel. Ez egyben azt is jelenti, hogy Németországban jelenleg a megújuló technológiák a villamosenergia legfontosabb forrásai.

A németek ismeretesen már korábban elkötelezték magukat a fosszili és a veszélyesnek ítélt energiatermelés megváltoztatásában és leépítésében. Energiapolitikájuknak ez az iránya elsősorban az atomerőműveket és a szénre épülő erőműveket érintette. A váltás egyre gyorsul, amit az is segít, hogy a fosszilis energiára épülő villamoserőművek egyre elavultabbak, a termelőknek egyre kevésbé éri meg – a növekvő költségek miatt is – fenntartani azokat.

A megújuláshoz az is hozzájárul, hogy az amúgy is egyre drágábbá váló, fosszilis alapokra épülő termelést európai és szövetségi intézkedések is nehezítik. Az utóbbi esztendőkben erősen emelkedtek a széndioxid kibocsátás és a környezetkárosítás miatt kirótt díjak.

Forrás: tozsdeforum.hu