11,7 MW kapacitású kétoldalas napelem lép a hálózatba Hollandiában

A paneleket a Jolywood nevű kínai gyártó szállította, amely úgy nyilatkozott, hogy a Zonnepark Rilland-i projekt az első ipari volumenű napelem park, amelyet n-típusú kétoldalas modulokból építettek Európában.

Share Button

Rear side of Jolywood N-type bifacial modules installed in Zonnepark Rilland

A Zonnepark Rilland-ben telepített n-típusú kétoldalas modulok hátoldala.

Kép: Jolywood

 

A kétoldalas modulok kínai gyártója, a Jolywood bejelentette, hogy n-típusú modulokon alapuló ipari volumenű napelem parkot csatlakoztattak Hollandia elektromos hálózatához.

A vállalat közlése szerint a projekt építését a Cooperation Unisun Energy végezte, és hozzátették, hogy a létesítmény az első n-típusú modulokból megépített napelem park Európában.

A Jolywood prémium kategóriás, dupla üvegezésű, kétoldalas napelem moduljaiból körülbelül 40 000 darabot építettek be a Zeeland tartománybeli Rilland faluja mellett megépült parkba; ez Hollandia nyugati és népesség tekintetében leggyérebben lakott területe; a közelében egy 15 MW-os szélturbina is található.

„Az Unisun a modulok beszerzésének folyamatát és az erőmű megépítését mindössze négy hónap alatt hajtotta végre” – ismertette a Jolywood elnöke, Jianwei Lin.

„A hollandiai Zonnepark Rilland projektnél kialakult sikeres együttműködésére alapozva az Unisun és a Jolywood tovább építik partnerségi kapcsolatukat, több európai projekt vonatkozásában; 2019 és 2020 között összesen 200 MW kapacitást tűztek ki célként” – tette hozzá a vállalat.

A Jolywood tájékoztatásul jelezte, hogy Hollandiában a következő két projekt egy 16 MW-os, talajra telepített létesítmény lesz a rotterdami repülőtér számára, és ennek közelében egy 7 MW-os gépjármű rakodóterület.

A fejlesztési projekt az ország SDE+ programjának keretében valósult meg, amely ipari volumenű megújuló energiákra vonatkozik. A 2018-as program első körében hozzávetőlegesen 6,5 GW kapacitásnak megfelelő napelem projektet jelöltek ki, és az őszi körre további 3,6 GW napelem kapacitásra adtak be pályázatot. Az SDE+ program ellentételezi a megújuló energia bekerülési költsége és a leszállított energia értéke közötti különbözetet. Az SDE+ program által nyújtott támogatásokra kizárólag a 15 kW fölötti ipari méretű energia csatlakozások jogosultak.

Forrás: pv-magazine