A LONGi az első kínai napelemes vállalatként megkapja a Science Based Targets kezdeményezés (SBTi) jóváhagyását

Share Button

A LONGi, a világ vezető napenergia-technológiai vállalata bejelentette, hogy a független Science Based Targets kezdeményezés (SBTi) kezdeményezés jóváhagyta kibocsátáscsökkentési céljait. A jóváhagyással a LONGi egyike lett annak a világszerte több mint 4600 vállalatnak, akik csatlakoztak az SBTi-hez, és tudományosan megalapozott célokat tűztek ki. A LONGi az első kínai fotovoltaikus vállalat, amelyik megkapta a hivatalos jóváhagyást.    

A LONGi célja, hogy 2030-ig 60%-kal csökkentse az üvegházhatású gázok kibocsátását

A LONGi a CO2-kibácsátása csökkentésére irányuló erőfeszítései részeként ambiciózus fenntarthatósági célokat tűzött ki maga elé, és hivatalosan is részt vett az SBTi-ben, vállalva, hogy 2020-ra kitűz egy közeli célt. 2021. évi klímapolitikai intézkedési jelentésében a LONGi kijelölte SBTi-céljait: 2030-ra az üvegházhatású gázok (GHG) kibocsátása a működési határain belül a tervek szerint 60%-kal csökken a 2020-as szinthez képest; az egységnyi szilíciumanyagra, cellára és üvegre jutó CO2-kibocsátás legalább 20%-kal csökken 2020-hoz képest. Hogy a LONGi rövid távú célját az SBTi jóváhagyta, az egyben azt is jelenti, hogy az összhangban van a Párizsi Megállapodás 1,5℃-os céljával.

 

Az első kínai vállalat, amely csatlakozik négy jelentős globális fenntarthatósági kezdeményezéshez

2020-ban a LONGi egymás után csatlakozott az RE100, EP100 és EV100 kezdeményezésekhez, és az SBTi-hez való csatlakozással az első kínai vállalat lett, amely mind a négy globális kezdeményezésben részt vesz.

2012 és 2022 között a vállalat összesen 290 GW fotovoltaikus terméket állított elő, több mint 114 milliárd kWh tiszta villamos energiát termelve. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) kibocsátási tényezőinek felhasználásával számolva a LONGi 536 millió tonna CO2-kibocsátás megelőzéséhez járult hozzá, ami a 2022. évi globális energiával kapcsolatos CO2-kibocsátás 1,46%-ának felel meg.

 

A Science Based Targets kezdeményezésről (SBTi)

Az SBTi a CDP (korábbi nevén Carbon Disclosure Project), az ENSZ Globális Megállapodás (UNGC), a World Resources Institute (WRI) és a Természetvédelmi Világalap (WWF) közötti partnerség. Ambiciózus éghajlatvédelmi intézkedéseket ösztönöz a magánszektorban azáltal, hogy lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy tudományosan megalapozott kibocsátáscsökkentési célokat határozzanak meg, kiemelve a vállalatok versenyképességét és felelősségérzetét a fenntartható fejlődés és az ESG tekintetében.