Az EDF megbízást adott ki Franciaország legnagyobb közösségi fogyasztást fedező napelem projektjére

Egy 100 lakásos szociális lakásfejlesztés lesz a haszonélvezője a 600 négyzetméternyi napelem panel által előállított elektromos áramnak. Minden a lakók által fel nem használt áramot melegvíz-tartályok fűtésére fognak használni, amelyek a projektben hatékony energiatároló elemként szerepelnek.

Share Button

 

Az EDF a már ebben a hónapban telepíteni és működtetni tervezett Brixton projektjével hazájában már befejezett egy hasonló közösségi fogyasztást szolgáló rendszert.

Kép: EDF Energy

 

A francia elektromos közműcég, az EDF termelésért felelős egysége azt mondta, hogy lezárták az általuk Franciaország legnagyobb, saját közösségi fogyasztást fedező napenergia projektjének nevezett munkát.

Az EDF ENR közlése szerint 300 napelem panelt telepítettek a Rochebelle nevű 100 lakásos lakóház tetejére Alès-ben. A ház kezelője a Logis Cévenols, amely a legjelentősebb szociális lakásokat biztosító cég Franciaország déli részében, a Gard régióban.

A 100 kW-os, 600m² területet lefedő telepítés a tervek értelmében az összes lakást ellátja majd a közösségi terekkel együtt, ezt Occitanie regionális kormányzatának és Franciaország környezetvédelemért és energiaügyekért felelős állami szervének támogatásával sikerült megvalósítani.

A fejlesztő közlése szerint a vezérlést végző rendszernek és a többlet energiának köszönhetően a megtermelt elektromos áram egyenletesen oszlik meg – ez nem táplálható vissza a hálózatba – és az épületnél elhelyezett melegvíz-tartályokat fűtik, amelyek hatékony energiatárolóként működnek. „Ezt az elosztást úgy sikerült elérni, hogy a megfelelő időben aktiválunk minden egyes melegvíz-tartályt, hogy tárolni tudjuk a nap közben megtermelt energiát, így biztosítjuk, hogy a napközben megtermelt áram egyetlen kilowattja se vesszen el” – magyarázta az EDF.

Energiaszámla megtakarítások

A saját közösségi fogyasztást fedező létesítmény éves szinten valamennyi háztartás számára 100 euró megtakarítást jelent majd, állította a vállalat.

A projekt része a közműcég által 2017 elején indított Napenergia Tervnek (Solar Plan), amely 2035-ig 30 GW napenergia termelő kapacitás létrehozását irányozta elő.

Februárban az EDF energia megosztási projektet indított az Egyesült Királyságban saját EDF Energy nevű leányvállalatán keresztül. A CommUNITY (KözösEGYSÉG) projekt blockchain technológián alapszik, és lehetővé teszi, hogy a londoni Brixton lakói egyenrangú felekként adjanak át egymásnak elektromos energiát.

Akkoriban az EDF Energy azt közölte, hogy bár az Egyesült Királyság szabályozása nem teszi lehetővé áram értékesítését a fogyasztók között, a gáz- és elektromos piacokért felelős hatóság mégis engedélyezte a projektet saját Innovation Link-jén keresztül.

 

Forrás: pv-magazine