Az EDF több millió modulra szerződött a Canadian Solar céggel

Az 1,8 GW-os szállítási megállapodás az eddigi legnagyobb a Canadian Solar történetében, és érinti a cég új, kiemelkedő hatékonyságú BiHiKu névre keresztelt kétoldalas moduljait is.

Share Button

A Canadian Solar képviseletében – polikristályos panelekkel kapcsolatos merész húzásként – Shawn Qu hozta tető alá a vállalat történetének legnagyobb modul beszállítási megállapodását.

Kép: Canadian Solar

 

A pv magazine USA cikke

Az év elején a pv magazine beszámolt a projekt cunamiról, amelyek az Egyesült Államokban a hálózatkezelőkhöz csatlakozási engedélyért folyamodtak – ami az egyik jele annak, hogy a 2019-es év igen jelenős lesz az Egyesült Államokban az ipari léptékű napelemek terén.

A fellendülő napenergia fejlesztési tevékenység elkerülhetetlenül azzal jár, hogy szűkülnek a beszállítás feltételei, ezért érdemes a lehető legnagyobb mennyiséget lekötni alacsony áron.

A Canadian Solar hivatalosan bejelentette, hogy megállapodást írt alá a tekintélyes 1,8 GW kiemelkedő kapacitású és kétoldalas modulok szállítására az EDF Renewables céggel, annak az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban zajló projektjeihez, ami újabb jele annak, hogy a projektek virágkora közeleg.

Az Ontario állambeli Guelph-ben bejegyzett napelemgyártó megjegyezte, hogy a cég történetében ez a legnagyobb beszállítási szerződés, és az érintett termékek teljesítmény besorolását figyelembe véve, ez több mint 4 millió modult jelent, amely a második legnagyobb egyezség lett Észak-Amerikában, amellyel a pv-magazine találkozott, egyedül a JinkoSolar által a NextEra-val 2,5 GW-ra megkötött szerződés előzi meg.

A Canadian Solar a megállapodást „horgonyként” jellemezte, 2023-ig több mint 3 GW Észak-Amerikához kötődő szerződésre számítanak – tavaly a befejezett projektekre az Egyesült Államokban 30%-os beruházások után járó adókedvezmény járt (ITC).

Többszörös visszatérés

Ez az ügylet akkor jött, amikor attól kell tartani, hogy a monokristályos napelemek monopolhelyzetbe kerülnek a piacon. Ez az eltolódás már évek óta zajlott, de a folyamatot felgyorsította a Longi által saját Kínában található tömb- és lapkagyártó üzemeiben előállított mono lapkák tömege.

A rendelkezésre állás emelkedő szintje és a mono költségeinek zuhanása elkerülhetetlenül motivációt jelent a LONGi polikistályos szegmensben működő versenytársai számára; a GCL Poly „mono-szerű” termékeket mutatott be az Intersolar Europe kiállításon – ezek lényegében DSS (directional solidification rendszerrel) kemencékben hagyományos módon gyártott, polikristályos szilíciumalapú lapkák.

A Canadian Solar’HiKu modulja.

Kép: Canadian Solar

 

A Canadian Solar szembemegy ezzel a trenddel, mivel az EDF felé értékesített összes terméke polikristályos technológián alapul. Azonban nem akármilyen polikristályos technológián, hanem kiemelkedő hatékonyságú modelleken.

A modulok között szerepelnek majd a Canadian Solar HiKu (CS3W-P – termék adatlap) moduljai, amelyeket a PERC [passivated emitter rear contact] technológia és az osztott cellák jellemeznek, ezek elérik akár a 18,8% hatékonyságot és a 415 wattos besorolást is; valamint a BiHiKu (CS3W-PB) – az új modulsorozat, amely fekete szilícium, PERC és kétoldalas technológiákkal készül – valamint zsindely cella kialakítással – mindezt egy termékben.

A Canadian Solar tavaly a Solar Power International kiállításon mutatta be a BiHiKu-t, de a termék adatlapokat még nem láthattuk, sőt, arról sincs fogalmunk, hogy mely sztenderd és kétoldalas termékek elegyét szállítják majd az EDF számára.

Azonban ez csak újabb utalás arra, hogy a kétoldalas elemek viharos gyorsasággal tarolják le a piacot.

Forrás: pv-magazine