Az Oxford PV 41 millió angol fontot gyűjtött a perovszkit technológia kereskedelmi forgalomba hozatalára

Csupán három hónap telt el, amióta felfedték a 28%-os energiaátalakítási hatékonyság elérését perovszkit-szilícium alapú, tandem napelem celláik esetében, de az Oxford PV már le is zárta a D finanszírozási forduló kezdeti szakaszát, amelynek célja saját alaptechnológiájuk piacra vitelét célozta.

Share Button

Oxford PV

 

A vállalat ezen a héten bejelentette, hogy körülbelül 40,79 millió angol fontot gyűjtött össze. Az első körben a befektetők között megjelent két jelenlegi részvényese is, valamint a kínai turbinagyártó, a Goldwind, állt a világhálón közzétett nyilatkozatukban.

„Meggyőződésünk, hogy a fotovoltaikus és a szélenergia egyre jelentősebb része lesz a globális energia portfóliónak” – közölte Xiao Zhiping, a Goldwind elnökhelyettese, és megemlítette, hogy cégüket „lenyűgözte” az Oxford PV technológiája.

A perovszkit-alapú, vékonyrétegű napelem cellák fejlesztője, amelynek az Egyesült Királyságban és Németországban is irodákkal rendelkező cég hozzá fog járulni a legfontosabb termék piaci forgalomba hozásának finanszírozásához. Közölték, hogy az elmúlt évben saját szilícium-perovszkit napelem celláik elérték a legfontosabb megbízhatósági mutatószámokat az IEC 61215 szabványban foglaltak szerint. Arról is nyilatkoztak, hogy kísérleti gyártósoruk már el is kezdte a forgalomba hozható méretű tandem napelem cellák gyártását egy meg nem nevezett, napelem modulokat előállító fejlesztési partner számára.

Az elmúlt öt év során az Oxford PV hozzávetőlegesen 100,1 millió angol fontnál többet fordított e célra. 2017 végén 15 millió euróval finanszírozta a céget az Európai Beruházási Bank. A londoni székhelyű Alexa Capital töltötte be a vállalat pénzügyi tanácsadójának szerepét a legutóbbi D finanszírozási forduló során. Decemberben az Oxford PV bejelentette, hogy elérték a 28%-os energiaátalakítási hatékonyságot saját perovszkit-szilícium tandem napelem celláiknál, és ezt a Nemzetközi Megújuló Energia Laboratórium (National Renewable Energy Laboratory) is megerősítette.

Forrás: pv-magazine