A dráguló energia kedvezhet az RWE-nek

Share Button

Az utóbbi évben inkább oldalazó mozgást folytatott az RWE, többször belekóstolt már a 22,5 euró körüli szintekbe, azonban áttörnie egyelőre nem sikerült. Hosszú távon egy emelkedő háromszög fedezhető fel a grafikonon, amelynek a

az alsó szára 18-18,5 euró körül húzódik, és a felső szára a 22,5 eurós ellenállás.

Ha sikerülne a részvénynek maga mögött hagynia a szinteket, akkor célba vehető lenne a 30 eurós szint és a 33 euró körüli korábbi csúcs.

Ha viszont harmadszorra sem sikerülne áttörnie a papírnak az ellenállást, egy lefordulás esetén a 200 napos mozgóátlag 20,1 eurónál lehet az első megálló, majd a 18 euró körüli szintek jelentenek erősebb támaszt, és ezek már vonzóbb beszállási lehetőséggel kecsegtetnek. Habár a grafikonon egy aranykereszt is felfedezhető, ebben az oldalazó trendben kevésbé tekinthető megbízhatónak a mozgóátlagok jelzése. Az indikátorok azonban nem festenek túl jó képet az árfolyamról, az RSI nagyon közel van a túlvett zónát jelző 70-es szinthez, valamint az MACD is inkább már az eladási jelzésre fordulna. Az indikátorok alapján inkább egy fordulatra van nagyobb esély, de technikailag az emelkedő háromszög hosszabb távon az erősödés mellett szól.

A külföldi elemzőházak megosztottak a részvénnyel kapcsolatban, összességében 23 euró körül alakul a részvények átlagos fair értékének becslése, de széles sávban, 18 és 27 euró között mozognak a célárak.

A rövid távon dráguló energia kedvezhet a szektorban tevékenykedő vállalatoknak, mivel az elmúlt héten a Kína és Amerika közti tárgyalások optimizmusra adtak okot, és a részvényárak mellett az energiaárak is növekedtek.

Az elmúlt napokban historikusan nagyon magas volt a szén-dioxid opciós piacán a forgalom, és az eladási opciókkal szemben a vételi opciók kerültek túlsúlyba, amiből arra következtethetünk, hogy a szereplők inkább a drágulás ellen biztosították be magukat. A vállalat a jövőben a szén- és lignitalapú erőművek helyett minél nagyobb súllyal szerepeltetné a megújuló és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású megoldásokat, ezt célozza az E.ON-nal kötött eszközcsereügylet, amelynek keretében az RWE az Innogyban lévő részesedéséért cserébe az E.ON megújulóenergia-üzletágát venné át. Ezzel az RWE – ha a tranzakció sikeresen lezárul 2019 második felére – a harmadik legnagyobb megújulóenergia-szolgáltató lenne Európában.

Forrás: vg.hu