A SolarEdge felfuttatja mexikói gyártását a szállítási költségek és a vámok hatásainak csökkentése érdekében

Az invertereket gyártó SolarEdge növeli az Egyesült Államokba irányuló szállításait a Mexikóban található új gyártólétesítményéből, mivel úgy tűnik, hogy megtakarításokat érhet el a szállítási költségek terén és csökkentheti a vámok hatását.

Share Button

A SolarEdge tavaly 7,2 GWac invertert szállított. Kép: SolarEdge

Ebben a negyedévben elkezdte a lakóépületekhez való inverterek és optimizáló berendezések importját a szerződéses létesítményből, és a vezetőség szerint a cég azt tervezi, hogy az év végére az Egyesült Államokba érkező csaknem összes lakóépületekhez tartozó termékét Mexikóból fogja szállítani.

„Ez kedvező hatást fog gyakorolni a szállítási költségekre, vámokra, a működőtőke kezelésére, és az egyesült államokbeli kereslet időbeli kielégítését és a szállítási határidők betartására” – mondta Zvi Lando, a SolarEdge vezérigazgatója a vállalat 2021-es pénzügyi eredményeinek közzétételét követően egy befektetők részvételével megtartott konferenciahívás alkalmából.

Miután 2021 harmadik negyedévben a Vietnámban található üzemet érintették a lezárások, a létesítmény november közepén tért vissza a megszokott termeléséhez. Jelenleg a vállalat folytatja vietnámi kapacitásai további bővítését, ezt követően Mexikóban várható további növekedés, hogy el tudják látni az Egyesült Államokat kereskedelmi forgalomba szánt termékekkel.

 

„Ez drámai mértékben fogja csökkenteni a céget terhelő költségeket” – közölte Ronen Faier pénzügyi igazgató, mivel 2021 negyedik negyedévében a cég által az Egyesült Államokba szállított termékek kétharmada Kínából érkezett, és vámfizetési kötelezettséget vont maga után.

Az új stratégiára azt követően került sor, hogy a SolarEdge 2021-ben rekord árbevételt ért el és a cég megtapasztalta a Lando által „megugró keresletnek” nevezett érdeklődést termékei iránt, amit felerősített az elektromos árának globális növekedése, valamint a kormányzatok és vállalatok megújulók kiaknázására irányuló szándékai.

A vállalat szolár szegmenséből származó árbevételek az előző évihez képest 32%-kal ugrottak meg, elérték az 1,79 milliárd amerikai dollárt, mivel 7,2 GWac-nak megfelelő invertert szállítottak a 2020-ban leszállított 6,1 GWac helyett.

„A napenergia iránti globális kereslet minden szegmens és földrajzi terület vonatkozásában intenzív és példátlan mértékű keresletet támaszt termékeink iránt” – mondta Lando, és hozzátette, hogy a vállalatot különösen a kereskedelmi piac erős lendülete lelkesítette fel.

 

Lando szerint bizonyos trendek növelték a vállalati keresletet a megújulók iránt, például az emelkedő energiaárak Európában, és a kedvező szabályozói környezet olyan piacokon, mint például Németország, ahol az új kormány nemrégiben agresszív napelem bővítési terveket jelentett be; ezek képezik a SolarEdge kereskedelmi megoldásai iránti kereslet motorját.

Ennek eredményeként a vállalat kereskedelmi rendelései, amelyeknek kiszállítása 2022-ben esedékes, már most 143%-os szintet értek el a tavalyihoz képest.

A termelés felfuttatása a jelenlegi beszállítói láncolatban és a logisztikai környezetben megugró kereslet kielégítése érdekében hatást fog gyakorolni a cég pénzügyi adataira is, mivel a szállítás felgyorsítását helyezték előtérbe, időnként akár a bruttó árrés rovására is, vélte Lando.

A szolár szegmens bruttó árrése 2021 negyedik negyedévében 32,8% volt, ami 2020 azonos negyedévében mért 36,2%-hoz képest visszaesésnek minősül.

2022 első negyedévére a vállalat 28 és 30% közötti tartományba eső bruttó árrésre számít a szolár szegmensből, míg az árbevétel várhatóan 575-595 millió amerikai dollár közötti sávban várható.

Forrás: pv-tech